NASZA HODOWLA

Cztery łapy zawsze towarzyszyły naszej rodzinie.
Życie wydaje się niepełne bez nich, tak doskonale uzupełniają domowa atmosferę.
Ktoś kto miał / ma psa pewnie zna te uczucie miłości i wierności, które daje pies.
Każdego dnia cieszy się z samego faktu, ze jest u boku człowieka. Wita w progu eksplozją radości, która śmiem twierdzić nierzadko dwunożny członek rodziny nie potrafi okazać..

Przygoda z labradorami zaczęła się dla nas w 1998 roku, kiedy to pojawiła się w naszej rodzinie czarna labradorka Noisette z Koziarni (Niania). Zaczarowała nas swoim uśmiechem i wspaniałym charakterem.
I tak początkowo odległa myśl o powiększeniu stadka o kolejnego labradora z każdym dniem była nam bliższa...

W 2000r. zarejestrowaliśmy przydomek hodowlany "z Dębowego Gaju" w Związku Kynologicznym i powitaliśmy pierwsze szczeniaczki w naszej domowej hodowli. Z miotu po Niani i INT.CH. Belle Armani of the Music Forest została w naszej rodzinie czarna suczka Nell z D.G. Bardzo sportowy charakterek.

W maju 2000r dzięki hodowczyni retrieverów - Beacie Radomskiej zaczął się nowy etap dla naszej hodowli - linia czekoladowych labradorów, zapoczątkowała ją LAGUNA Górska Fantazja. Prawdziwa gwiazda z wyglądu i charakteru :) Dzięki niej posmakowaliśmy sukcesów wystawowych oraz dochowaliśmy się wspaniałych miotów.

Z pierwszego skojarzenia Laguny z INT.CH. Belle Armani of the Music Forest zostawiliśmy czekoladową suczkę CORSA z D.G. Niezwykle "energetyczną" i niezmordowaną na spacerach oraz w wodzie.

W 2005 roku doczekaliśmy się udanych szczeniąt po Lagunie i JOHNNY BRAVO v.d. Peppelenbosch . Postanowiliśmy zostawić z tego miotu ciemno czekoladową suczkę KAJE z D.G. Istne "uosobienie" dobroci, łagodności i spokoju. Prawdziwy psi terapeuta.

W 2007 roku Kaja wydała na świat swoje pierwsze szczenięta ze "związku" z czekoladowym Lab Treasure's INDEED i z tego miotu została u nas czekoladowa NAOMI z D.G. Córka naszej Kai i wnuczka Laguny ma charakterek typowego "beniaminka"...mimo upływu lat ciągle pozostaje dużym, rozbrykanym szczeniakiem. W domu nazywana jest w zależności od stopnia tzw. "głupawki" słodką Dziunią lub przaśną Jadźką ;-)

W 2012 z miotu po Naomi i czekoladowym Mallorn's FAMOUS LAST WORD urodziły się bardzo obiecujące szczenięta. I tak kolejna czekoladka VICTORIA z D.G. powiększyła nasze stadko. Vika to istny wulkan energii czasem trudnej do okiełznania. Wówczas "SZELMA" to jedyne określenie, jakie można użyć co do niej.

Wszystkie nasze suczki mają uprawnienia hodowlane ZKwP.
Jako miłośnicy rasy staramy się tak dobierać "partnerów" dla naszych suczek, aby potomstwo miało zarówno eksterier jak i temperament typowy dla rasy Labrador Retriever oraz by było wolne od chorób o podłożu dziedzicznym. Mioty zdarzają się u nas okazjonalnie, a szczeniaczki są troskliwie odchowywane w domowych warunkach.

Zapraszamy do zapoznania sie z naszymi labradorkami!

aktywna hodowlanie


VIKAna emeryturze

KAJA   NAOMI


były z nami...

Noisette z Koziarni   Nell z Debowego Gaju
Laguna Gorska Fantazja   Corsa z Debowego Gaju


Dębowy Gaj - hodowla labradorów
Hodowla Labradorów "z Dębowego Gaju"
tel.: (+48) 603 332 182
e-mail: labradory.hodowla@gmail.com
WARSZAWA